Jesteś tutaj: Badania & Opinie POZIOM OMEGA-3 I KWASU FOLIOWEGO W CZASIE CIĄŻY ORAZ ZACHOWANIE DZIECKA

POZIOM OMEGA-3 I KWASU FOLIOWEGO W CZASIE CIĄŻY ORAZ ZACHOWANIE DZIECKA

Kwas foliowy (B9) zapewnia prawidłowy rozwój ośrodkowego układu nerwowego płodu zarówno w pierwszych tygodniach ciąży, kiedy powstaje cewa nerwowa 1, jak i w kolejnych trymestrach ciąży.

Im wyższy poziom Omega-3 w organizmie przyszłej mamy, tym mniejsze ryzyko przedwczesnego porodu. Interesujące jest również odkrycie naukowców dotyczące rozwoju układu nerwowego płodu i zachowania dziecka w wieku sześciu lat. Z obserwacji naukowców wynika, że ​​fakty te mogą mieć również związek z ilością Omega-3 w organizmie matki w czasie ciąży 2. Kwas foliowy i astaksantyna to dwie substancje, które razem z kwasami Omega-3 sprzyjają lepszemu wchłanianie kwasów tłuszczowych Omega-3 u kobiet w ciąży 1.

  1. Malouf M, Grimley EJ, Areosa SA. Kwas foliowy z witaminą B12 lub bez, wspomagający funkcje poznawcze i demencję. Cochrane Database Syst Rev. 2008; (4): CD004514.
  2. 2. D’Souza V, Chavan-Gautam P, Joshi S. Przeciwdziałanie stresowi oksydacyjnemu w ciąży poprzez modulację matczynych mikroelementów i kwasów tłuszczowych omega-3. Curr Med Chem. 2013; 20 (37): 4777-83.