Jesteś tutaj: Badania & Opinie OLEJ Z KRYLA ZMNIEJSZA OBJAWY PMS O PONAD 35%

OLEJ Z KRYLA ZMNIEJSZA OBJAWY PMS O PONAD 35%

Zespół napięcia przedmiesiączkowego (PMS) to połączenie objawów fizycznych i emocjonalnych, związanych z wahaniami hormonalnymi podczas cyklu miesiączkowego. Aż 85% kobiet w wieku rozrodczym doświadczyło co najmniej jednego z objawów PMS, z których najczęstszymi są drażliwość, napięcie i depresja.

Te lub inne z około 200 objawów PMS pojawiają się około 10 dni przed miesiączką i znikają tuż przed lub po rozpoczęciu miesiączki. Podwójnie ślepe, randomizowane badanie kliniczne pokazuje, że przyjmowanie oleju z kryla znacznie zmniejsza liczbę objawów PMS. W badaniu wzięło udział 70 kobiet podzielonych na dwie grupy. Jedna z grup przyjęła 2 g oleju z kryla, a druga taką samą ilość oleju rybnego. Badania trwały 90 dni. Nawet po pierwszych 45 dniach wiele z początkowych emocjonalnych i fizycznych objawów PMS ustąpiło w grupie użytkowników oleju z kryla (p <0,001). Wpływ oleju rybnego na PMS był ograniczony: przybieranie na wadze i wzdęcia ustąpiły, ale pozostałe objawy pozostały tak intensywne, jak początkowo. Również po 90 dniach przyjmowania oleju rybnego nie zaobserwowano już znaczącego wpływu na zakres objawów PMS. Kobiety przyjmujące olej z kryla przez 90 dni wykazywały rzadszą potrzebę stosowania środków przeciwbólowych niż na początku badania i do 45 dnia badania (p <0,001). Olej z kryla może pomóc złagodzić szerszą gamę objawów PMS niż olej rybny.

Publikacja badawcza: Sampalis F., et al. Ocena wpływu oleju z kryla Neptune na leczenie zespołu napięcia przedmiesiączkowego i bolesnego miesiączkowania. Altern Med Rev 2003, 8 (2): 171-179