Jesteś tutaj: Badania & Opinie OLEJ Z KRYLA ZMNIEJSZA OBJAWY ZAPALENIA STAWÓW O 30%

OLEJ Z KRYLA ZMNIEJSZA OBJAWY ZAPALENIA STAWÓW O 30%

Podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie kliniczne dowodzi, że olej z kryla znacznie zmniejsza objawy przewlekłego zapalenia i zapalenia stawów.

90 uczestników z problemami sercowo-naczyniowymi i / lub reumatoidalnym zapaleniem stawów i / lub chorobą zwyrodnieniową stawów i podwyższonym poziomem białka C reaktywnego markera zapalenia (CRP> 1,0 mg / dl) podzielono na dwie grupy. Jedna z grup przyjmowała codziennie 300 mg oleju z kryla, a druga grupa przyjmowała placebo. Już po siedmiu dniach poziom CRP spadł o 19,3% w grupie stosującej olej z kryla, podczas gdy w grupie placebo CRP wzrósł (!) o 15,7%. Po dwóch tygodniach przyjmowania oleju z kryla poziom CRP spadł jeszcze bardziej, prowadząc do całkowitego spadku o 29,7%, podczas gdy w grupie placebo poziom CRP w organizmie wzrósł jeszcze bardziej. Olej z kryla znacznie zmniejszył ból (-28,9%), sztywność (-20,3%) i zaburzenia czynnościowe (-22,8%) już po 7 dniach (w odniesieniu do skali choroby zwyrodnieniowej stawów WOMAC). Olej z kryla obniża poziom CRP, wskaźnika stanu zapalnego. Każdy spadek CRP korzystnie wpływa na leczenie / profilaktykę chorób zapalnych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów i stan zapalny naczyń krwionośnych.

Publikacja naukowa:

Deutsch L. Ocena wpływu oleju z kryla Neptune na przewlekłe stany zapalne i objawy zapalenia stawów. J Am Coll Nutr. 2007 luty; 26 (1): 39–48.