Jesteś tutaj: Badania & Opinie CHOLINA - ODŻYWCZA POTĘGA

CHOLINA - ODŻYWCZA POTĘGA

Cholina jest warunkowo niezbędnym składnikiem odżywczym, który jest potrzebny organizmowi do wytwarzania neuroprzekaźników, ważnej części naszego układu nerwowego, a nawet fosfolipidów.

Tylko niewielka ilość choliny może być wytwarzana w naszym organizmie, więc musimy uzyskać ten składnik odżywczy z naszej diety. Jednak krajowe badanie zdrowia i żywienia w latach 2003-2004 wykazało, że 90% populacji amerykańskiej ma niewystarczające spożycie choliny (1).

Cholina ma spełnia liczne funkcje w organizmie
Wykazano, że cholina ma pozytywny wpływ na sygnalizację nerwową, metabolizm lipidów i równowagę wodną w naszych komórkach. Co ciekawe, istnieje silny związek między niedoborem choliny a gromadzeniem się tłuszczu w wątrobie (1,2). Upewnienie się, że dieta zawiera wystarczającą ilość choliny, jest niezbędne do utrzymania zdrowego i zrównoważonego funkcjonowania organizmu.

Cholina w oleju z kryla Superba występuje w naturalnej postaci fosfatydylocholiny - w ten sam sposób, w jaki znajduje się w żywności, którą jemy. Cholina z oleju z kryla jest pobierana w organizmie w taki sam sposób, jak inne suplementy choliny, co oznacza, że jest to świetny sposób na zaspokojenie codziennych potrzeb.

  1. Jensen, H.H.; Batres-Marquez, S.P.; Carriquiry, A.; Schalinske, K.L. Choline in the diets of the us population: Nhanes, 2003-2004. FASEB J 2007, 21, LB46.
  2. Fischer, L.M.; daCosta, K.A.; Kwock, L.; Stewart, P.W.; Lu, T.S.; Stabler, S.P.; Allen, R.H.; Zeisel, S.H. Sex and menopausal status influence human dietary requirements for the nutrient choline. Am J Clin Nutr 2007, 85, 1275-1285.